Wszystkie Artykuły
Przeczytasz w: 2 min
Przeczytasz w: 2 min

Grzanie wody fotowoltaiką – czy to możliwe i jakie są korzyści?

Columbus Aqua stanowi doskonałe uzupełnienie dla Twojej instalacji fotowoltaicznej – nie tylko podnosi komfort codziennego życia i wzmacnia Twoją niezależność energetyczną, ale również poprzez inteligentne wykorzystanie nadwyżki energii, skutecznie zwiększa opłacalność całego systemu. Zastanawiasz się, jak to działa? Pozwól, że rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Aqua – więcej niż ciepła woda

Pierwsze skojarzenie z Columbus Aqua to oczywiście ciepła woda. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Aqua to nie tylko podwyższanie komfortu codziennego życia, to również optymalizacja wykorzystania energii z fotowoltaiki w sposób, który przynosi realne oszczędności.

Zwiększenie autokonsumpcji

Jednym z kluczowych aspektów Aqua jest możliwość maksymalnego wykorzystania darmowej energii pochodzącej z fotowoltaiki. Dzięki temu, zamiast wysyłać energię do sieci, możemy ją wykorzystać do podgrzewania wody w zbiorniku Aqua.

Oszczędności finansowe

Wykorzystanie nadwyżek energii słonecznej do ogrzewania wody ma wymierne korzyści finansowe. Nie tylko obniża to rachunki za energię elektryczną lub gaz, ale również redukuje koszty energii i jej dystrybucji, związane z oddawaniem i kupowaniem energii z sieci. To wszystko przekłada się na długoterminowe oszczędności.

Redukcja wyłączeń

Dzięki inteligentnemu sterowaniu i wysyłaniu nadwyżek energii zamiast do sieci do zbiornika Aqua, ograniczony zostaje problem nagłych wyłączeń inwertera związanych z przeciążeniem sieci. W ten sposób Columbus Aqua dzieła jak regulator napięcia i zapewnia stabilną pracę systemu fotowoltaicznego.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo użytkowania jest priorytetem. Dzięki okresowemu przegrzewaniu wody do bezpiecznej temperatury, ryzyko rozwoju bakterii Legionella w zbiorniku zostaje zminimalizowane.

Bezprzewodowa instalacja i duży zasięg

Aqua działa bezprzewodowo, co ułatwia i przyspiesza proces instalacji. Dodatkowo, duża skuteczność komunikacji zapewnia doskonałą jakość działania na znaczne odległości.

Jak działa grzanie wody fotowoltaiką?

System Aqua oparty jest na inteligentnej bezprzewodowej komunikacji pomiędzy licznikiem energii, a grzałką w Columbus Aqua. Odczyty z licznika energii pozwalają na dokładne monitorowanie produkcji, co umożliwia odpowiednie sterowanie podgrzewaniem wody w zbiorniku Aqua.

Kiedy Twoja instalacja fotowoltaiczna wytwarza więcej energii, niż jesteś w stanie zużyć, zamiast trafiać do sieci, zostanie ona automatycznie przekierowana do grzałki w Columbus Aqua. Dzięki temu, że nadmiarowa energia zostanie wykorzystana do podgrzania wody, zapewnisz swojej rodzinie dostęp do ciepłej wody podczas słonecznych dni, zupełnie za darmo. Zbiornik Aqua jest doskonale zaizolowany, minimalizuje straty energii, utrzymując temperaturę wody na długo po zakończeniu procesu podgrzewania. Tym samym z ciepłej wody możesz skorzystać wieczorem, a nawet następnego dnia rano. 

Jeszcze większe oszczędności

Dzięki Aqua zwiększasz swoje zużycie energii słonecznej, co przekłada się na mniejsze rachunki i większą niezależność energetyczną. To więcej oszczędności, więcej komfortu i więcej kontroli nad własną energią. Columbus Aqua to nie tylko ulepszona forma ogrzewania wody – to krok w przyszłość, w której energia ze słońca staje się jeszcze bardziej opłacalna. 

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami już teraz i dowiedz się jak stworzyć komfortowy i oszczędny dom przyszłości, w którym energia jest w pełni pod Twoją kontrolą.

Oceń ten artykuł

Dziękujemy za zgłoszenie!
Skontaktujemy się w ciągu 48 godzin.

Imię i nazwisko*

Adres e-mail

Zgoda elektroniczna dla Columbus Energy S.A.* Rozwiń

Podając e-mail wyrażasz zgodę na przesyłanie przez Columbus Energy S.A.* informacji handlowych dot. jej produktów lub usług na adres email, zgoda może być w każdym czasie odwołana. Zwiń

Numer telefonu*

Zgoda telekomunikacyjna dla Columbus Energy S.A.* Rozwiń

Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni przez Columbus Energy S.A.* przy użyciu telekomunikacyjnego urządzenia końcowego lub automatycznych systemów wywołujących, zgoda może być w każdym czasie odwołana. Zgoda ta jest potrzeba także do wysyłania emaili. Zwiń

Jakie rozwiazania już posiadasz?

Administratorem danych osobowych jest Columbus Energy S.A.* z siedzibą w Krakowie ul. Jasnogórska 9, 31-358 Kraków. Rozwiń

Administratorem danych osobowych jest Columbus Energy S.A.* mail do iod: [email protected], cel przetwarzania to: marketing produktów i usług. Prawa osoby, której dane dot. w zakresie danych osobowych: dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, przenoszenia danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego, cofnięcia zgody. Pełna treść klauzuli informacyjnie.
Zwiń